• Kategorie
  • Szukaj
  • Dywaniki łazienkowe

Łazienka, aby dawała nam poczucie przytulności i komfortu, szczególnie po kąpieli, potrzebuje ciepłych, dobrze chłonących wodę dywaników łazienkowych. Znaczna większość łazienek posiada na podłodze płytki ceramiczne, kamienne lub terakotę, które raczej nie dają poczucia ciepła pod stopami. Dlatego produkty z froty świetnie się w tym celu nadają.

Dywaniki łazienkowe – na co zwrócić uwagę

W łazience dodatki tworzą klimat pomieszczenia, dlatego dywaniki łazienkowe są w tym zakresie niezastąpione. Odpowiednio dobrane kolorem i dopasowane do stylu łazienki, potrafią znacznie ją upiększyć i nadać jej oczekiwanego charakteru. Jednak najważniejsza jest ich funkcja praktyczna. Przede wszystkim trzeba zweryfikować, czy tego typu chodniczek jest przeznaczony do łazienek. Zwykły dywan, który układamy w salonie, sypialni, czy na korytarzu, zupełnie nie sprawdziłby się w pomieszczeniu, gdzie przede wszystkim mamy styczność z wodą. Należy również pamiętać, że łazienki w większości domów, są raczej niewielkich rozmiarów, dlatego chodniczki w kształcie prostokąta o wymiarach 50x70 cm, będą dla większości z nich doskonałe.

Wysokie wchłanianie wody i wilgoci

Produkty z tkaniny frotte – 100% bawełniane będą idealne do łazienek, bo świetnie chłoną wodę. Wiele osób wykorzystuje ręczniki, które kładzie przed kąpielą na podłodze. Jednak dywanik sprawdzi się o wiele lepiej, pozwoli utrzymać czystość oraz zapewni suchą podłogę, a także estetyczny wygląd wnętrza. Produkty te bardzo dobrze radzą sobie z wodą, którą pozostawiamy po kąpieli lub myciu rąk, a także z parą wodną unoszącą się w tym wilgotnym pomieszczeniu. Bawełna jako naturalny materiał, może być moczona wiele razy i przy tym szybko schnie oraz się nie odkształca.

Praktyczna pielęgnacja i czyszczenie

Dodatkowo chodniczki z froty są miękkie i przyjemne w dotyku oraz łatwe w pielęgnacji, gdyż można prać je w pralce oraz suszyć w suszarce bębnowej. Kolor biały można prać w wysokich temperaturach nawet do 95 stopni Celsjusza, jednak optymalna temperatura prania kolorowych chodniczków to 40 stopni. Należy jednak pamiętać, aby przed praniem chodniczek dobrze odkurzyć albo wytrzepać. Ponadto wysoka gramatura produktów frotte wpływa również na trwałość. Dzięki czemu nie deformują się i nie tracą koloru. Aby zachować odpowiednią higienę, warto mieć minimum dwa komplety dywaników łazienkowych. Wówczas można je regularnie prać i dzięki temu zachować odpowiednią czystość w łazience. Wysoka jakość marki Darymex spełnia również standardy wyrobów przeznaczonych do użytku hotelowego.

Duży wybór kolorów w rozmiarze 50x70 cm

Dywaniki łazienkowe marki Darymex to świetny wybór tekstyliów do łazienki. Dwa wzory do wyboru w szerokiej gamie kolorystycznej oraz niska cena to ich niezaprzeczalne atuty. Wzór ze zdobieniem w kształcie stopek, to prosta, uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w każdej łazience. Z kolei wzór z obramowaniem wykorzystującym motyw klucza greckiego oraz stopek, to nieco urozmaicona wersja. Co ważne, kolorystyka dywaników świetnie komponuje się z kolorami ręczników marki Darymex, dzięki czemu możesz stworzyć idealne zestawy do łazienki. Komfort, jaki otrzymujesz, kiedy kończy się Twoja kąpiel, jest nieoceniony, dlatego warto poświecić czas, aby odpowiednio skomponować najważniejsze dodatki w łazience.

Polecamy ofertę sklepu Nocne Klimaty i życzymy udanych wyborów!