• Kategorie
  • Szukaj
  • Prześcieradła

Prześcieradła są równie ważne, jak poszewki na poduszki i kołdry. Ich funkcja chroniąca materac jest niepodważalna. Mają za zadanie podnosić komfort snu, dlatego zwróć uwagę na to, aby były z naturalnych, oddychających tkanin. W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji, zarówno bawełnianych, z satyny bawełnianej, jersey'u czy frotte.

Wygodny sen bez prześcieradła? Niemożliwe!

Aby sen przyniósł nam same korzyści, należy wybór prześcieradła potraktować również poważnie, jak wybór samego materaca na łóżko. Rozmiar musi być odpowiednio dopasowany do wymiarów podłoża, aby się nic nie marszczyło i nie zsuwało. Modele z gumką świetnie trzymają się podłoża. Sprawdź tylko jakiej grubości materac posiadasz. Z kolei w pokoju malucha możesz zastosować prześcieradła ochronne lub ochraniacze. Zabezpieczą one odpowiednio łóżeczko przed przemoczeniem, jednocześnie są praktyczne w użytkowaniu oraz czyszczeniu. Nie powodują również zmniejszenia komfortu wypoczynku Twojego dziecka. Kolejna sprawa to materiał.

Naturalne i przewiewne tkaniny

Do wyboru masz prześcieradła różniące się materiałem, z którego zostały uszyte:

- satyna bawełniana to 100% bawełna, bardzo dobrze wchłania wilgoć, dobrze się pierze, jest przyjemna i delikatna w dotyku oraz co istotne nie ma nic wspólnego z zimną i śliską satyną poliestrową;

- dzianina jersey to również 100% bawełna, przyjemna w dotyku i atrakcyjna cenowo;

- dzianina pętelkowa frotte to z kolei 82% bawełna i 18% poliester - dzięki czemu jest elastyczna, bardziej trwała, jednak nie traci przy tym swoich właściwości – nadal świetnie wchłania wilgoć, jest oddychająca i przyjemna dla skóry.

Funkcjonalne i praktyczne

Prześcieradła podzielić też możesz według wykonania i funkcjonalności:

- bez gumki zawsze wybierz odpowiednio większy rozmiar, niż posiadasz materac, żeby móc je wygodnie zaścielić;

- z gumką  – elegancko wszytą na całym obwodzie boków produktu, lubiane przez rzesze klientów, praktyczne i funkcjonalne;

- ochronne  – spełniają jednocześnie rolę prześcieradła bawełnianego z gumką oraz chronią materac przed zabrudzeniem (posiadają powłokę ochronną z poliuretanu, dzięki czemu są 100% odporne na wilgoć, a jednocześnie zachowują właściwości oddychające);

- ochraniacze higieniczne  – to "nakładka" na górę materaca, mocowana gumkami na rogach - co ważne można je sterylizować w wysokiej temperaturze, przy czym zachowują właściwości ochronne i są 100% nieprzemakalne.

Dopasuj rozmiary i kolory

W ofercie naszego sklepu znajdziesz następujące rozmiary prześcieradeł 60x120, 70x140, 80x160, 90x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 190x200, 200x220 oraz 220x200. Nigdzie nie zostało też powiedziane, że produkty te muszą być białe. Dlatego u nas możesz zaszaleć z kolorem i mieć barwniejsze sny. Do wyboru masz naprawdę szeroką paletę barw od podstawowych, jak biały, czarny, szary, po delikatny pastelowy róż, zieleń, błękit oraz intensywne odcienie fuksji, chabru, kaktusa czy limonki.

Zatem wybór należy już tylko od Twoich potrzeb.

Życzymy udanych zakupów!
Zespół Nocnych Klimatów