14 lutego już niedługo. Chyba każdy z nas kojarzy tę datę z walentynkami. Choć zapewne nie każdy w ten dzień świętuje. Niektórzy celebrują ten czas i szykują specjalne atrakcje na wieczór: uroczyste kolacje, wyjście do kina, teatru, restauracji, szczególne prezenty, czy wyjazdy. Dla innych to zwykły dzień, przesycony kolorem czerwieni, serduszkami – po prostu kolejny przejaw komercji.

My wychodzimy z założenia, że każdy pozytywny pretekst do świętowania i wyróżnienia momentów z naszej codzienności, jest dobry, a nawet wskazany. Szczególnie, jeśli dotyczy relacji między ludźmi, miłości i związków. Ile to przecież powstało tekstów na temat tego, że „liczą się tylko chwile”. Dlatego dzień Św. Walentego może stać się bardzo dobrą motywacją do pięknego spędzenia czasu i zbudowania wspomnień, które zostaną z nami na dłużej.

Skąd się wzięły walentynki?

Walentynki mają swoje dalekie początki w czasach pogańskich. W Starożytnym Rzymie data 14 lutego była wigilią Luperkaliów, święta ku czci Fauna - pół człowieka, pół kozła, który był bożkiem płodności, opiekunem trzód i zbiorów. Świętowano ten dzień bardzo hucznie, organizując zabawy, którym towarzyszyły liczne obrzędy. Jeden z nich polegał na łączeniu w pary młodych stanu wolnego. Niezamężne dziewczęta pisały swoje imię na skrawku papieru. Następnie kawalerowie losowali karteczkę z imieniem dziewczyny, która to stawała się ich partnerką zabawy na cały wieczór i kolejny dzień. Czasem był to początek dłuższego związku, a nawet małżeństwa.

Po upadku Cesarstwa Rzymskiego, święto to odeszłoby w zapomnienie, gdyż chrześcijaństwo skutecznie wypierało pogańskie tradycje. Jednak proces ten nie zawsze był łatwy. Kiedy określone zwyczaje i obrzędy są kultywowane przez stulecia wśród lokalnych społeczności, to wręcz niemożliwe staje się zakazanie ich z dnia na dzień. Z tego względu pod koniec V w. zwierzchnicy Kościoła postanowili nadać wigilii Luperkaliów chrześcijańską interpretację. Wybrano patrona – najbliższe w kalendarzu liturgicznym było święto męczennika Walentego. Dlatego ustanowiono święto ku jego czci, usuwając pogańskiego bożka.

Kim był Św. Walenty?

Sprawa ze Św. Walentym również nie jest taka oczywista. Narosło wiele legend związanych z tą postacią, prawdopodobnie dlatego, że z datą 14 lutego powiązanych jest aż trzech Walentych. Bardzo możliwe, że biografia naszego patrona jest właśnie takim połączeniem historii z życia tych trzech postaci. Najbardziej prawdopodobne podanie nawiązuje do biskupa Walentego, męczennika, który został zgładzony przez cesarza Klaudiusza II Gockiego ok. 269 r.

Cesarz ten wprowadził zakaz udzielania ślubów, gdyż bardzo dużo mężczyzn odmawiało służby wojskowej, ponieważ nie chciało zostawiać swoich rodzin. Walenty sprzeciwił się temu zakazowi i potajemnie udzielał ślubów zakochanym, za co ostatecznie został skazany na śmierć. Egzekucji dokonano właśnie w okolicy daty 14 lutego. Można powiedzieć, że Walenty stracił swoje życie walcząc o miłość i związki kochających się osób.

W następnych wiekach walentynki rozpowszechniły się najbardziej w Anglii i Francji. Obecnie znane już na całym świecie. W Polsce popularność zyskały w latach 90 ubiegłego wieku. W naszym rejonie bardziej popularna była Noc Kupały, którą Słowianie obchodzili około 21-22 czerwca. Wiązało się to z letnim przesileniem Słońca, a najkrótszą noc w roku celebrowano między innymi poprzez zabawy związane z kojarzeniem par. Obecnie walentynki są w kraju nad Wisłą równie mocno znane i nagłaśniane, jak w innych rejonach świata.

Czyli jednak prezent na Walentynki!

Osobiście optujemy za tym, aby nie szukać pretekstu do wyznania miłości ukochanej osobie. Jeśli jednak oficjalnie ustanowiono święto zakochanych, to dlaczego nie uprzyjemnić sobie tego czasu? To świetna okazja do zrobienia przyjemności osobie nam bliskiej. Walentynki to również idealny moment do „zawalczenia” o nową relację, postawienia pierwszego kroku i okazania uczucia osobie, która być może o tym uczuciu nie wiedziała.

A jeśli nawet nie skusisz się na szczególne atrakcje tego dnia, to i tak pamiętaj: prawdopodobnie spotkasz się ze swoją ukochaną/ukochanym w sypialni, kiedy przyjdzie wieczór. Dlatego, nie ważne czy walentynkowo, czy nie, przyjemnie jest założyć coś wygodnego, a niekiedy zalotnego i seksownego. Mamy zatem dla dla Ciebie kilka konkretnych propozycji na właśnie taki prezent.

Na początek zaczniemy od prezentu dla Niego.

Wprowadzając troszkę humoru, ale też erotycznych skojarzeń polecamy Ci bokserki firmy Cornette. To idealny wybór dla mężczyzny, jeśli oczywiście rozbawia Was takie wzornictwo. Poza tym producent oferuje Ci, oprócz oryginalności, także wygodę i bardzo dobrą jakość.

bokserki-meskie-cornette

Dla Pań, które cenią sobie elegancję połączoną z wygodą, ale także seksownym akcentem, polecamy koszulki nocne firmy Irall, w różnych kolorach do wyboru, z pięknym, delikatnym motywem z koronki. Pamiętaj, że możesz dodatkowo zaskoczyć swojego mężczyznę i dołączyć do całości zmysłową bieliznę: wygodne oraz dobrej jakości biustonosze, figi, albo stringi. Wyobraźnia nie ma granic. A produkty takich firm, jak Gorsenia, czy Kinga z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby.koszulka-Petra-Irall                       koszulka-Cameron-red-Irall                      Halka-Luna-Irall

Koszulki nocne Irall
- kliknij w zdjęcie i przejdź do produktu


Z kolei dla Pań bardziej odważnych idealnym wyporem będzie bielizna erotyczna: seksowne koszulki, haleczki i komplety, mocno odsłaniające wdzięki, ze zmysłowymi wycięciami i wstawkami. Dominują kolory czerwone i czarne. Oferta jest bardzo szeroka.
Oryginalnym uzupełnieniem wieczoru mogą stać się również gorsety oraz bodystocking. Ciekawe propozycje uwodzicielskiej bielizny są również dostępne w rozmiarach plus size. Producenci, którzy oferują Ci takie doznania to renomowane polskie marki, jak Anais, LivCo Corsetti, Let's Duck.


Koszulka-Essie-stringi-Anais           Koszulka-Maya-stringi-Anais           Gorset-Parmin-stringi-LivCo-Corsetti           Koszulka-Acre-stringi-Size-plus_Anais


Bielizna erotyczna - kliknij w zdjęcie i przejdź do produktu


Nieodłącznym elementem wieczoru jest również aranżacja sypialni. Dlatego w naszej ofercie zapewnimy Ci elegancką
pościel firmy Darymex - którą wyróżnia wysoka jakość, 25-letnia tradycja i doświadczenie. Odpowiednia pościel dodana do wybranej bielizny, może stać się ala wisienką na torcie, dla idealnego wieczoru we dwoje. Czy warto postarać się o romantyczny nastrój sam na sam? Ależ cóż to za pytanie! Oczywiście, że warto, dlatego nie czekaj, tylko wybieraj.  posciel-darymex-cottonlove     
pościel-Darymex      posciel-darymex-bawelniana


Pościel Darymex - kliknij w zdjęcie i przejdź do produktu


Ale to jeszcze nie wszystko. Na koniec mamy coś ekstra: uwodzicielskie maski, zaczepne rękawiczki, zmysłowe osłonki na sutki, a nawet packi. W zależności od potrzeb i upodobań, możesz zaszaleć i urozmaicić wieczór o te niecodzienne dodatki.  maska-LivCo-Corsetti        oslonki-na-sutki-obsessive        rekawiczki-irall    packa-obsessive    

Niecodzienne dodatki - kliknij w zdjęcie i przejdź do produktu


Przyjemnych „walentynek” każdego dnia!

Życzy Zespół Nocnych Klimatów