Prześcieradła ochronne stanowią idealne połączenie zapewniające komfort snu i ochronę materaca. Zastępują tradycyjne prześcieradło i ochraniacz, będąc jednocześnie wygodniejszą i bardziej praktyczną alternatywą dla zastosowania obu tych elementów osobno. Sprawdź, w jaki sposób są skonstruowane i jakie są ich zalety.

Spis treści
Jaką rolę pełni?
Kiedy warto po nie sięgnąć?
Struktura materiału
Charakterystyka tkaniny z włókien tencel
Zalety takiego rozwiązania

Rola nieprzemakalnego prześcieradła ochronnego na materac

Prześcieradła nieprzemakalne to połączenie tradycyjnego prześcieradła i podkładu ochronnego, który zabezpiecza materac przed zabrudzeniem. Jego rolą jest zatrzymywanie wszelkich płynnych zanieczyszczeń, które mogłyby przeniknąć w strukturę materaca i spowodować jego trwałe zabrudzenie lub trudne do wysuszenia przemoczenie. Prześcieradła tego typu mogą zabezpieczać swoich użytkowników także w drugą stronę - zapobiegając przenikaniu kurzu i roztoczy z wnętrza materaca na powierzchnię prześcieradła. Jeśli zdarza Ci się więc spożywać na łóżku posiłki lub pić wodę przed zaśnięciem, prześcieradło ochronne pomoże Ci zapomnieć o problemie poplamionego materaca. Jeżeli natomiast jesteś alergikiem, to z pewnością docenisz je za komfort snu, podczas którego nie będziesz narażony na działanie czynników uczulających.

Dla kogo?

Prześcieradła z funkcją nieprzemakalności znajdują zastosowanie przede wszystkim w domach osób starszych i chorych oraz rodzin z dziećmi lub posiadaczy zwierząt domowych. Doskonale sprawdzają się w przypadku seniorów, którzy często mają problem z nietrzymaniem moczu. Warto zakładać je także na materace maluszków - zwłaszcza tych, które mają jeszcze problem z nocnym moczeniem się. W przypadku dzieci prześcieradła tego typu sprawdzą się w zasadzie już od pierwszych dni życia, ponieważ przeciekająca pieluszka może bardzo szybko doprowadzić do głębokiego zabrudzenia łóżeczka. W rzeczywistości taki element pościeli powinien znaleźć swoje miejsce właściwie w każdym domu - szczególnie, jeśli jest to dom rodzinny lub mieszkanie posiadaczy domowych pupili. Znacznie łatwiej jest bowiem zapobiegać zabrudzeniu materaca niż usunąć z niego wchłonięte już płynne zanieczyszczenia. Jeżeli więc na Twoim łóżku nadal znajduje się wyłącznie tradycyjne prześcieradło, pomyśl o komforcie i bezpieczeństwie, jakie zapewni Ci model z funkcją ochrony przed przeciekaniem.

Prześcieradło ochronne niebieskie     Prześcieradło ochronne z gumką

Jak jest zbudowane i jak działa prześcieradło ochronne na łóżko?

Prześcieradło ochronne na łóżko w zastosowaniu i wyglądzie przypomina zwykłe prześcieradło, jakiego używa się w każdym domu. Modele ochronne posiadają jednak dwuwarstwową strukturę, złożoną z poliuretanowej membrany u spodu oraz miękkiego materiału zewnętrznego, stanowiącego warstwę użytkową. Ta dostępna jest w wielu wariantach - w naszej ofercie w wersji z cienką dzianiną jersejową, bardzo popularną i powszechnie lubianą tkaniną pościelową oraz z innowacyjnym materiałem z włókien tencel. Dzięki dwuwarstwowej budowie prześcieradła nieprzemakalne mogą jednocześnie zabezpieczać materac przed zabrudzeniem i zapewniać Ci doskonałą jakość snu. Membrana z tworzywa jest bowiem na tyle cienka, aby przepuszczać parę wodną i powietrze, ale również na tyle solidna, aby nie dopuszczać do przenikania przez jej strukturę żadnych płynów. Prześcieradła ochronne są więc jednocześnie oddychające i szczelne. Z kolei ich zewnętrzna powłoka doskonale naśladuje zwykłe prześcieradło - jest przyjemna dla skóry, efektownie odprowadza z niej wilgoć i pozwala na komfortowy sen.

Włókna tencel

Prześcieradła z jerseyu to produkty dobrze znane. Produkuje się je najczęściej z bawełny, dzięki czemu są miękkie i przyjemne w dotyku. Nieco bardziej ekskluzywną tkaniną są natomiast oferowane przez nas prześcieradła nieprzemakalne z warstwą tkaniny tworzonej przez włókna tencel. Produkt ten jest wyrobem nowej generacji. Pozyskuje się go z celulozy drzewnej - tencel jest więc 100% naturalny. Podczas produkcji włókien tego typu wykorzystuje się nietoksyczne rozpuszczalniki, dzięki czemu gotowe nici są w pełni biodegradowalne, ekologiczne i bezpieczne nawet dla alergików i małych dzieci. Tencel doskonale pochłania wilgoć i skutecznie oddaje ją do otoczenia. Ma także niezwykłe właściwości termiczne - zimą grzeje, a latem chłodzi. Poza tym tkanina zbudowana jest z nanowłókien, co zapewnia jej wyjątkową gładkość, delikatność i przyjemną w dotyku fakturę. Tencel nie powoduje podrażnień, dlatego jest idealny dla osób z wrażliwą skórą. W oferowanych przez nasz sklep prześcieradłach posiada także dodatek tlenku cynku, który chroni naskórek, regeneruje go i poprawia metabolizm. Działa również antybakteryjnie i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a wewnątrz tkaniny utrzymuje się nawet po wielu praniach.

Jakie jeszcze zalety mają prześcieradła ochronne dostępne także z gumką?

W ofercie naszego sklepu Nocne Klimaty znajdziesz prześcieradło ochronne z gumką w wielu rozmiarach i kolorach do wyboru. Proponujemy wyroby cenionej za jakość swoich produktów marki Darymex w wariancie z zewnętrzną tkaniną tencel lub jerseyem. Wszystkie modele prześcieradeł posiadają wszytą gumkę, która zwiększa komfort ich użytkowania. Prześcieradło na gumce nie zsuwa się i nie roluje. Jest łatwe do założenia i pozwala na wygodny sen, bez uczucia dyskomfortu spowodowanego podwijaniem się tkaniny czy przesuwaniem podkładu ochronnego. Poza tym prześcieradła tego typu ładniej prezentują się na materacu, jednocześnie gwarantując doskonałą, choć dyskretną ochronę.

Żółte prześcieradło ochronne     Prześcieradło ochronne szare

Inne zalety

Oferowane prześcieradła ochronne gwarantują pełne zabezpieczenie materaca przed wilgocią i zabrudzeniami oraz chronią przed kurzem, roztoczami i innymi alergenami. Są łatwe do założenia i wygodne w użyciu. Posiadają także miękkie i przyjemne dla skóry warstwy zewnętrzne, które przepuszczają powietrze, efektywnie odprowadzają wilgoć i zapobiegają przegrzewaniu ciała. Prześcieradła są także praktyczne w utrzymaniu. Można bez obaw prać je w pralce automatycznej w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, aby zachowały higieniczną czystość. Atutem produktów jest również brak konieczności ich prasowania. Aby prezentowały się atrakcyjnie i spełniały swoją rolę, należy dobierać je idealnie pod kątem wielkości materaca. Ponadto różnorodny wybór kolorów pozwoli Ci skomponować eleganckie zestawy pościeli, dzięki którym prześcieradło doskonale zaprezentuje się w Twojej sypialni. Prześcieradła ochronne to sprawdzony, dyskretny i skuteczny sposób na zadbanie o czystość i higienę materaca. W produkty tego typu warto zaopatrzyć się natychmiast po zakupie nowego wypoczynku lub w momencie zaistnienia ryzyka jego zabrudzenia. Dobrej jakości prześcieradło z warstwą nieprzemakalną to idealne rozwiązanie, kiedy zależy Ci na jednoczesnej ochronie i doskonałym komforcie snu.

Zadbaj o wygodę swojej sypialni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.